Panna Cotta

For English, scroll below.  

pannacottap2.jpg

Kažkada desertų gaminimas man atrodė it magija. Niekad nebuvau pagalvojusi, kad  viso labo kelioliką minučių virtuvėje gali paversti kelis ingridientus į kažką, kas dedamas į burną kels šypsenas veiduose.
Desertai man skirti dalintis. Galėčiau suskaičiuot ant rankos pirštų, kiek kartų esu gaminus tik sau. O paskutiniu metu, dėl no sugar diet iššūkio, kai gaminu, gaminu tik kitiems, pati net neragaudama (bet nuo to juk nesumažėja progų (ar noro) dalintis saldumynais, tiesa?). Nes dalintis yra smagu, dalintis saldumynais – ypač.

Kalbant apie Panna Cotta, tai man yra desertas, prie kurio dera beveik viskas.  Lengvai ir greitai pagaminamas, tobulai skanus su granatais, braškėm, įvairiais rugštesniais želė sluoksniais ar trintom uogom ir, atrodo, bet kuo, kas tik šauna į galvą. Na, bent kol kas, visi bandyti variantai sukurdavo harmoningą skonių derinį. Siūlau pabandyti ir Jums!

 

pannacottap3.jpg

Panna Cotta

3,5  a.š. želatinos
200 ml. grietinėlės 30%
200 ml. pieno 3,2%
100 gr. cukraus
1 a.š vanilinio cukraus

Želatiną išbrinkinti šaltame vandenyje apie 5 – 7 minutes. Vandens pilti tiek, kad apsemtų želatiną. Pakaitinti grietinėlę su cukrumi bei vaniliniu cukrumi, kol cukrus ištrips. Atskirai pakaitinti pieną ir nuėmus nuo viryklės, jame ištirpinti želatiną. Želatinai pilnai ištirpus, sumaišyti su grietinėle bei supilstyti į indelius/taures/formeles (recepte minimas kiekis, sakyčiau, tiktų dviems taurėms, todėl jei planuojate dalintis su daugiau žmonių, siūlau atsižvelgt į kiekius). Supilsčius palaukti, kol atvės ir dėti į šaldytuvą minimum 3 valandoms arba pernakt. Gardinti uogom/trintom uogom/žele/uogienėmis ar kitkuo.

Skanaus!

ENGLISH

Panna Cotta

3,5  tsp gelatine
200 ml. heavy cream 30%
200 ml. heavy milk 3,2%
100 gr. sugar
1 tsp vanilla sugar

 Put the gelatine in a small bowl of cold water (just enough of water to cover the gelatine) and let stand about 5 – 7  minutes to soften. Mix the cream,  sugar and vanilla sugar in a  pot and heat the cream until the mix starts to boil, remove from the heat. Meanwhile, heat the milk and mix softened gelatin and stir well. Mix cream and milk mixtures together and pour it into serving glasses. Let it cool down before putting to refrigerate for at least 3 hours or overnight. Before serving, garnish with your choice of fresh fruit, fruit sauce, fruit gelatine or other option.

Enjoy!

pannacptta copyp

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s